Myslivecký spolek Strměchy
   

Strměchy, 393 01 Pelhřimov,  info@msstrmechy.cz

 

  Články
  Základní údaje
  Kalendář akcí
  Mapy
 

  Lovecké akce
  Společenské akce
  Na pytlácké stezce
 

Heslo:

Uživatel nepřihlášen!

 
 

 

 

MS Strměchy

Strměchy

393 01 Pelhřimov

IČO: 49005839

www.msstrmechy.cz

 

 

Škody po vichřici Emma

15.3.2008 - první březnový víkend byl pro celou republiku poměrně větrný a taky v honitbě Strměchy tomu nebylo jinak. Hned na začátku je třeba uvést, že škody po vichřici Emma na mysliveckých zařízeních nejsou nikterak velké nebo rozsáhlé.

 

Řádění větru ve strměšské honitbě nevydržela akorát jedna pozorovatelna umístěná u "Tošerova lesa" v katastru Jelcovy Lhotky. Loňskému orkánu Kyrill ještě tato pozorovatelna odolala, ale už i po něm se trochu nahnula a letošní vichřice svoji práci dokonala. Ostatní myslivecká zařízení nebyla poškozena a slouží svému účelu.

 

Není se moc čemu divit, že právě tato pozorovatelna se stala obětí. Jedná se o nejstarší pozorovací zařízení v honitbě. Byla postavena před 15-ti lety, kdy bylo obnoveno Myslivecké sdružení Strměchy po odtržení od MS Zachotín, Vyskytná a Olešná.

 

Trosky už byly z místa odklizeny a okolí vyčištěno od veškerého odpadu. V tuto chvíli nezbývá nic jiného, než nashromáždit dostatek materiálu a najít dostatek volného času pro výstavbu nové podobné pozorovatelny, která bude sloužit pro pozorování krajiny a zvěře v dalších letech.

 

 

MS Strměchy © 2007 - 2020